Kargo gönderim süreci

- Verilen her sipariş, eğer sipariş verilen üründe herhangi bir kusur, sorun veya eksiklik yok ise siparişin verildiği günü takip eden ilk iş gününde, mesai saatinden başlayarak 24 saat içerisinde kargoya verilmektedir. 

- Zamanında gönderilemeyen siparişler ile ilgili müşterilerimize email, sms veya telefon açılarak bilgilendirme yapılmaktadır.

- Hergün saat 20:00'den itibaren kargo bilgileri, üyelik hesaplarında güncellenmektedir.

- Teslim adresi, mobil bölge olan lokasyonlara siparişler kargo firmasının teslim gününde teslim edilir.  

- Siparişleriniz bulunduğunuz şehre göre ortalama 1 ile 5 iş günü içerisinde kargo şirketi tarafından teslim edilir.

Kampanyalı Ürünlerin İadesi

Kampanyadan faydalanılarak yapılan siparişlerde, iade etmek istediğiniz ürünlerin geri ödemeleri, aldığınız indirim oranı üzerinden para iadesi ya da hediye çeki olarak yapılacaktır.

Siparişimi nasıl iptal/iade edebilirim?

Dessano.com.tr'de oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali/iadesi için, sitenin alt kısmında bulunan "Ürün İadesi" sekmesine tıklayarak gerekli alanları doldurunuz.

Mesajınız bize ulaştığında, siparişinizin iptali/iadesi gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size hemen geri dönüş yapılacaktır. Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, yukarıda belirtilen bildirimi gerçekleştirip onay cevabını aldıktan sonra ürünü ve paketini, eksiksiz ve kullanılmamış olarak iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde, ürüne ilişkin alınan tüm ücretler ve kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, sipariş iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

Dessano.com.tr kusurlu ürün iadelerinde nasıl bir politika izliyor?

Kusurlu ürün iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde yapabilirsiniz.  Üründe, kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizde "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı", ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk on dört (14) iş gününü içermektedir. Sebep göstermeden cayma hakkınızda iade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, pakedi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle iade etmeniz gerekmektedir. Ürünün faturası kurumsal ise, ürünü, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait iadeler "iade faturası" kesilmediği taktirde tamamlanamamaktadır.

Neden sadece ilk on dört gün içinde iade kabul ediliyor? Tüketici Kanunu'nda yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı", ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk on dört (14) iş gününü kapsamaktadır.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor? Tüm iade taleplerinizle ilgili süreç, ürün/ürünler depoya ulaştığı andan itibaren başlamaktadır. İade edilen tutarı bir sonraki ekstre döneminde görebilirsiniz.